Sanitāras grāmatas

Sanitāras grāmatas

Personīga medicīniska grāmatiņa izbraukumā

Sanitāro grāmatiņu noformēšana iekļauts:

  • Vispārēja ārsta apskate un sledziens
  • Mabilais plaušu digitālais rentgens ar attēlu apstrade
  • BAK analīze*
  • HBS AG*

Ja ir nepieciešamība

Sanitārās grāmatiņas noformēšana un izsniegšana ir maksas pakalpojums, turklāt maksa atkarīga arī no tā, kādas veselības pārbaudes Jums vajadzīgas, lai sanitārā grāmatiņa atbilstu tām prasībām, kas jāievēro Jūsu darbā.

Tā ir obligātā veselības pārbaude, kas jāveic saskaņā ar Ministru kabineta 2001. gada 27. novembra noteikumiem Nr. 494 "Noteikumi par darbiem, kas saistīti ar iespējamu risku citu cilvēku veselībai un kuros nodarbinātās personas tiek pakļautas obligātajām veselības pārbaudēm".

MK noteikumi Nr. 494 paredz, kuriem strādājošajiem jāiziet gan pirmreizējās pārbaudes pirms stāšanās darbā, gan periodiskās veselības pārbaudes katru gadu. Sanitārās grāmatiņas vajadzīgas šādās jomās strādājošajiem:

  • darbs kādā no pārtikas aprites posmiem (pavāri, viesmīļi, darbinieki cehos utt.);
  • pakalpojumu sniegšana klientiem frizētavās un kosmētiskajos kabinetos, publiskas lietošanas peldbaseinos un pirtīs, solārijos, tūristu mītnēs, dienesta viesnīcās, pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, bērnu interešu izglītības iestādēs, bērnu darba un atpūtas nometnēs, sociālās aprūpes institūcijās, ārstniecības iestādēs (arī sanatorijās), kā arī pasažieru apkalpošanā tālsatiksmes vilcienos.

Stājoties darbā, par sanitāro grāmatiņu, visticamāk, vajadzēs maksāt topošajam darbiniekam, bet nākamajā gadā un turpmāk obligātā veselības pārbaude jāapmaksā darba devējam.